MILUPA MILK CEREAL SEMOLINA 6+ *250G Trego me te zmadhuar

MILUPA MILK CEREAL SEMOLINA 6+ *250G

Produkt i ri

2 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L560.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

MILUPA MILK CEREAL SEMOLINA 6+ *250G
Milupa mbështet zhvillimin e fëmijës suaj - hap pas hapi për më shumë se 90 vjet. Drithërat Milupa përmbajnë pikërisht atë për të cilën ka nevojë barku i tyre i vockël: -drithëra me cilësi të lartë nga fusha të kontrolluara -vitamina dhe minerale - hekur, kalcium dhe vitaminë D -pa ngjyrues dhe konservantë.Një bebe e shëndetshme është një bebe e lumtur, prandaj Milupa ofron një larmi të drithërave të balancuara për bebe dhe foshnja , të cilat janë krijuar posaçërisht për të siguruar që vogëlushi/ja juaj të marrë lëndët ushqyese të nevojshme për rritje dhe zhvillim të shëndetshëm në çdo fazë.
Menyra e pergatitjes:
Vendosni 40 g (5 lugë përafërsisht) të drithërave Milupa në një tas të pastër. Shtoni 160 ml ujë të vakët (50 °C), ujë të zier më parë. Përzieni sa të bëhet një pure e qëndrueshme dhe kontrolloni temperaturën e drithërave para se të ushqeni (37 °C). Ju lutemi përgatisni drithërat të freskëta dhe mos ripërdorni sasinë e mbetur. Mbajeni paketën të mbyllur fort në një vend të freskët e të thatë, por jo në frigorifer. Ruajeni produktin nga ndotja. Përdorni gjithmonë lugë të thatë për të marrë produktin. Përdoreni brenda 3-4 javësh pas hapjes

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori