NOW VITAMIN C-500 CHEWABLE *100TB Trego me te zmadhuar

NOW VITAMIN C-500 CHEWABLE *100TB

Produkt i ri

6 Artikuj

In stock

L1,970.00

Pagesë me para në dorë

-0%

Add to collection

Me shume informacion

NOW VITAMIN C-500 CHEWABLE *100TB

Vitamina C është një nutrient esencial solubil dhe antioksidant i fuqishëm i mirënjohur për rolin e saj vital në sistemin imunitar. Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet. Ky suplement është i ëmbëlsuar me shije natyrale nga lëngu i portokallit

Përdorimi1 tabletë 1 ose 2 herë në ditë.

Paketimi100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia %  vlerës ditore

Kalori

5

 

Totali i karbohidrateve

1 g

<1%*

Totali I Sheqernave

1 g

*

Sorbitol dhe Xylitol

<1 g

*

Vitaminë C (nga Askorbati i natriumit dhe Acidi Ascorbik)

500 mg

556%

Natrium

40 mg

2%

Përbërës  tjerë: Sheqer organik turbinado, sorbitol, celulozë, xylitol, shije natyrale portokalli, acid stearik (origjinë bimore), ekstrakt organik nga gjethe stevia (glikozide stevioli enzima te modifikuara), stearat magnezi (origjinë bimorë) dhe silic.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori