RILASTIL KIT SMAGLIATURE *MOM BEAUTY ESSENTIALS

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L5,500.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

RILASTIL KIT SMAGLIATURE *MOM BEAUTY ESSENTIALS
Krem kunder strijave dhe falas nje pastrues ne forme qumeshti dhe krem anti-rudhe per fytyren.

Linjë e ideuar për parandalimin dhe trajtimin aktiv të strijeve nëpërmjet një veprimi të dyfishtë: përmirësim i elasticitetite ruajtjes së ujit qelizor duke parandaluar formimin e strijeve dhe duke ushtruar një efekt intensiv hidratues e ushqyes.

Emulsion-krem me teksturë kremoze me pH fiziologjik. Parandalon dhe përmirëson pamjen e strijeve në bark, ije, vithe, kofshë gjoks dhe krahë. Mund të përdoret gjatë shtatzanisë dhe ushqyerjes me gji. I testuar klinikisht dhe dermatologjikisht. I testuar për nikel, paladium, kobalt, krom e mërkur.

Përbërës kryesor:

  • Izoaminoacide, elementë të rëndësishëm për aktivitetin qelizor të cilët rrisin elasticitetin dhe rezistencën e lëkurës
  • Allantoina nxit proçeset riparuese të epidermës duke pasur efekt qetësues dhe mbrojtës
  • Kompleks vitaminik me efekt ushqyes dhe antioksidant
  • Ekstrakt nga Oryza sativa me efekt zbutës dhe mbrojtës

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në mëngjes e në mbrëmje një sasi e mjaftueshme kremi, duke e masazhuar përgjatë strijeve derisa të përthithet plotësisht. Trajtimi fillohet sapo vihet re shfaqja e shenjave të para të strijeve. Gjatë shtatzanisë këshillohet të përdoret 2 herë herë në ditë në zonat e gjoksit, barkut, kofshëve dhe pjesës së brëndshme të tyre, ijeve, vitheve dhe fundshpinës, duke filluar nga muaji i tretë deri 3 muaj pas lindjes

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori