Curaprox Enzycal 1450 Ppm 75Ml Trego me te zmadhuar

Curaprox Enzycal 1450 Ppm 75Ml

Produkt i ri

5 Artikuj

In Stock

L910.00

Pagesë me para në dorë

-0%

Add to collection

Me shume informacion

CURAPROX ENZYCAL 1450 PPM 75ML

Curaprox Enzycal përmban një sistem enzimatik (laktoperoksidazën), i cili përforcon mekanizmin antibakterial dhe mbrojtës të pështymës së gojës. Aminoglukosidaza nuk lejon formimin e pllakës bakteriale dhe konverton poliglukanet në glukozë; Glukoseoksidaza lufton ngarkesën bakteriale konverton glukozën në glukonat + H2O2; Laktoperoksidaza H2O2 vepron me hypothiocyonate, duke krijuar një substancë antibakteriale që gjëndet në pështymë. Bllokon rritjen bakteriale dhe vendos në ekuilibër florën normal e të gojës.

-1450 ppm fluor natriumi

-nuk shfaq veprim gërryes

-mbi 6 vjec

-Kundër pllakës bakteriale, anti karies

-pa shpërlarje

-RDA 60

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori