LIERAC DIOPTIFATIGUE REVITALIZING GEL*15ML

Produkt i ri

3 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L2,242.50

Pagesë me para në dorë

L2,990.00 Taksa te perfshira

-25%

Cmim i reduktuar

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC DIOPTIFATIGUE REVITALIZING GEL*15ML

Ndryshimet e zonës përreth syve janë të shumta e shumë të ndryshme: rrudha, borsa, rrathë e lodhje. Çdo alterim ka një shkak të justifikuar fiziologjikisht. Me respektin maksimal ndaj kësaj zone shumë delikate, produktet e linjës Diopti janë pa parfum, pa ngjyryes, paraben apo fenoksietanol dhe respektojnë pH e lotëve.

Me linjën Diopti, Lierac, prej më tepër se 30 vitesh propozon trajtimet specifike për çdo problem të zonës përreth syve.

Dioptifatigue ndihmon në reduktimin e shenjave të lodhjes duke vepruar mbi tre tipe të këtyre shenjave: sy të fryrë, të lodhur dhe zonat e hijes që shfaqen poshtë syve. Formulimi përmban edhe peptid kundër dritës blu për të mbrojtur nga dëmtimet e qelizave.

Përbërës aktiv:

  • Kafeina: vepron mbi zonat e fryra e përmirëson mikroqarkullimin
  • Hyalu 2: efekt tek sytë e lodhur
  • Vitamina C: efekt mbi zonat e hijes, veprim hidratues
  • Peptid kundër dritës blu: veprim mbrojtës ndaj dëmtimit qelizar të zonës rreth syve për shkak të ekspozimit ndaj dritës

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë me një masazhim të lehtë në zonën përreth syve.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori