LIERAC DIOPTIPOCHE SMOOTHING GEL *15ML

Produkt i ri

3 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L2,242.50

Pagesë me para në dorë

L2,990.00 Taksa te perfshira

-25%

Cmim i reduktuar

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC DIOPTIPOCHE SMOOTHING GEL *15ML

Ndryshimet e zonëpërreth syve janë të shumta e shumë të ndryshme: rrudha, borsa, rrathë e lodhje. Çdo alterim ka një shkak të justifikuar fiziologjikisht. Me respektin  maksimal ndaj kësaj zone shumë delikate, produktet e linjës Diopti janë pa parfum, pa ngjyryes, paraben apo fenoksietanol dhe respektojnë pH e lotëve.

Me linjën Diopti, Lierac, prej më tepër se 30 vitesh propozon trajtimet specifike për çdo problem të zonës përreth syve. 

Dioptigel ndihmon të riforcojë lëkurën duke i rikthyer elasticitetin dhe forcën. Borsat në sy mund të shfaqen në rastet e plakjes të parakohshme të lëkurës të shka- ktuar veçanërisht nga degradimi i fibrave të elastinës e të kolagjenit në këtë zonë duke provokuar lëshimin e lëkurës dhe rrudhat e para. Edema përgjegjëse për fryrjen e pelpebrës së poshtme është drejtpërdrejt e lidhur me humbjen e tonicitetit dhe rezistencës së kësaj zone.

Përbërës aktiv:

  • Kompleks ristrukturues te Alchemila,Edera,Equiseto 25%: stimulon biosintezën e fibrave të kolagjenit dhe elastinës
  • EkstraktKamomili 4,5%: anti-inflamator dhe qetësues

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në zonën përreth syve me mollëzat e gishtave duke goditur lehtë deri në përthithjen e plotë.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori