Lierac Sensorielle Gommage 175ml Trego me te zmadhuar

Lierac Sensorielle Gommage 175ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L3,172.50

Pagesë me para në dorë

L4,230.00 Taksa te perfshira

-25%

Cmim i reduktuar

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC SENSORIEL GOMMAGE 175ML

Laboratorët Lierac propozojnë një itinerar sensoriel dhe olfaktiv nëpërmjet 4 trajtimeve që sigurojnë 24 orë hidratim dhe një lëkurë mrekullisht më të bute. Alkimia e lartë e trajtimeve Les Sensorielles  risjell pastërtinë e ngjyrës së bardhë, loja e teksturave origjinale premton një kënaqësi olfative unike për një ndjesi mirqënieje. Këto formula posedojnë veti ristrukturuese, antioksiduese dhe relaksuese për një hidratim të cilësisë së lartë.

Teksturë xhel-vaj me pamje magjepsëse, me përqendrim të lartë kristalesh të sheqerit, të copëzave të Vaniljes & të bërthamës së Pjeshkës për një eksfolim fantastik, lëmues dhe tonifikues. Lëkura është gati të marrë trajtimet pasuese LES SENSORIELLES për një hidratim më të madh.

Përbërja:

  • Ekstrakte Xhelsomini: anti-oksiduese dhe anti-inflamatore
  • Ekstrakte Gardenia: veti tonifikuese dhe qetësuese
  • Vaji i Lajthive: veprim lëmues dhe ëmbëlsues
  • Vaji i Bajameve të ëmbla: zbut dhe tonifikon lëkurën
  • Vaji i farave të Rrushit: rinfreskues, rigjenerues, ristrukturues dhe antioksidant
  • Vaji Argani: ushqyes, ristrukturues dhe hidratues
  • Vaji Camelia: zbutës, kundër dehidratimit, kundërshton plakjen e parakohshme të lëkurës
  • Kristale të Sheqerit, Copëza të Vaniljes, Copëza të Pjeshkës(27%): Favorizojnë mikro-qarkullimin, stimulojnë rinovimin qelizor dhe përmirësojnë cilësinë e lëkurës

Mënyra e përdorimit:

Veprim bukurie i domosdoshëm per lëkurën, GOMMAGE SENSORIELLES, përdoret 1 ose 2 herë në javë.

Për një gomazh delikat: aplikohet në lëkurë të njomur dhe transformohet në një qumësht të lehtë
Për një gomazh energjik: aplikohet në lëkurë të thatë (ideal për zonat e shpeshta si gjunjët dhe bërrylat)

Në të dyja rastet, aplikohet në trup me masazhe rrethore, më pas të shpëlahet me ujë të rrjedhshëm.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori