Bioclin Acnelia*Gel Det Dermopurif 200Ml Trego me te zmadhuar

Bioclin Acnelia*Gel Det Dermopurif 200Ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L1,700.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

BIOCLIN ACNELIA*GEL DET DERMOPURIF 200ML

Bioclin Acnelia

Xhel larës për lëkura mikse, të yndyrshme dhe me tendencë për akne.

 • Pastron lëkurën në mënyrë delikate , me një efekt të matur astrigjent nga papastërtitë e lëkurës ,yndyrën e tepërt dhe mbetjet e make-up dhe smog-ut pa e tharë lëkurën .
 • Pastron në thellësi poret duke i bërë me pak të dukshme (Sodio Salicilato)
 • Rregullon dhe normalizon prodhimin e yndyres
 • Heq në mënyrë delikate shtresat e dëmtuara sipërfaqësore të epidermës , duke favorizuar keshtu rigjenerimine qelizave
 • Parandalon proliferimin e baktereve përgjegjëse për aknet  (Acnacidol™BG e Zinco PCA) .
 • Qetëson irritimet dhe skuqjet e lëkurës  (Soothing Complex)

Mënyra e përdorimit:

Të aplikohet në lëkurë të njomur.Të masazhohet lehtësisht derisa të formohet një shkumë dhe të shpëlahet me ujë të bollshëm.

 • Delikate për lëkurën
 • Pa SLES ed SLS
 • Pa paraben
 • Pa kolorant
 • Testuar dermatologjikisht ,klinikisht dhe mikrobiologjikisht
 • Testuar per Nikel, Kobalt, Krom, Palladio e Merkur

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori