Lierac Hydragenist Nutribaume  50ml Trego me te zmadhuar

Lierac Hydragenist Nutribaume 50ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L6,350.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC HYDRAGENIST NUTRIBAUME  50ML

Laboratorët Lierac kanë krijuar HYDRAGENISTnjë linjë kujdesi ndaj lëkurës e frymëzuar nga oksigjenimi i indeve; teknikë estetike për hidratim intensiv që shfrytëzon induktimin e oksigjenit të pastër, acidit hialuronik dhe vitaminave në lëkurë në mënyrë qe ta hidratojë atë intensivisht. Oksigjeni në lëkurë stimulon keratinocitet duke amplifikuar rolin e thithësit të ujit në nivel epidermik (NMF) dhe stimulon fibroblastet duke aktivizuar glukozaminoglikanin (GAGs), thithësin e ujit në nivel dermik.  Ditë pas dite, lëkura rifiton strukturën e saj, rrudhat dhe vijat e holla sfumohen dhe fytyra shkëlqen; freskia e fytyrës rikthehet plotësisht.

Hydragenist është linja e parë trajtuese që siguron efikasitet kundër moshës dhe hidratim në një gjest të vetëm. Hydragenist nutribaume ka një fragrancë femërore të freskët, delikat që bashkon ujin e trëndafilit, jaseminit dhe gardenias, ideal për lëkurë shumë të thatë.

Përbërës aktiv:

  • Hydra O2 Complex 11%: Oksigjen biomimetik, acid hialuronik, gjethe të Vernonia dhe Koncentrat Vitaminash e Mineralesh
  • NMF 8%: hidratues
  • Gjalp Karite: krijon një film mbrojtës

Mënyra e përdorimit:

Aplikoni kremin në fytyrë në mëngjes dhe/ose në darkë, të vetëm ose pas serumit hidratues.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori