Lierac Magnificence Yeux 4 Gr Trego me te zmadhuar

Lierac Magnificence Yeux 4 Gr

Produkt i ri

2 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L3,100.00

Pagesë me para në dorë

L6,200.00 Taksa te perfshira

-50%

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC MAGNIFICENCE YEUX 4 GR

Laboratorët Lierac kanë krijuar Magnificence, linja e parë e plotë e trajtimeve të studiuara për ti ofruar një përgjigje globale fenomenit të glikozilimit dhe të vërë në dukje bukurinë natyrale të femrave. Sekreti i saj është D-Glyox, një kompleks inovativ që kombinon 3 përbërës aktivë me efekt të fortë kundër-moshës:

  1. Lulja e Shegës (Punica granatum), e pasur me flavonoide dhe me vitamina antioksiduese (C dhe E) ofron një veprim të fortë mbrojtës kundër komponimeve reaktive të oksigjenit, veprim lëmues dhe stimulues i sintezës së kolagjenit
  2. Pema e mëndafshit (Albizia julibrissin), stimulon sistemet natyrale të detoksifikimit nga proçeset e glikolozimit të glukozës, zvogëlon grumbullimin e glikotoksinave dhe përmirëson aftësinë tkurrëse të proteinave të dermës dhe të mikro-qarkullimit
  3. Peptidi me teknologji lipozomale, formon një mburojë të papërshkueshme që mbron ADN nga sulmet e komponimeve reaktivë të oksigjenit dhe nga procesi i glikozilimit. Peptidi gjendet në një lipozomë shumështresore të zvogëluar që përmirëson përthithjen transkutane dhe forcon efikasitetin e përbërësve aktivë

Magnificence krem për zonën rreth syve ofron një modepenelmsaktëstë lartë të sfumua rrrudhatzbutur pamjen e borsave e të rrathëvdhpetë hijesuashikimin.

Përbërës aktiv:

  • D-Glyox 7% (Lule Shege - Pema e mëndafshit - Peptide me teknologji liposomale): mbron proteinat aktive nga proçesi i glikosilimit
  • Acid hialuronik i pastër ne solucion 5%: hidraton lëkurën dhe mbush rrudhat
  • Vitamina C e E: antioksidues dhe përforcuese të ndriçimit
  • Rrush i kuq drenues: aktiv i pasur me flavonoide me veti vazo-protektive dhe venotonike, zvogëlon pamjen e borsave dhe të rrathëve.

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë. Niset nga brenda zonës përreth  syve deri jashtë saj duke masazhuar ne mënyrë rrethore. r të marrë dozën e duhur të produktit, të rrotullohet 1 ose 2 herë baza e penelit.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori