Lierac Hydra Body Scrub 175 ml Trego me te zmadhuar

Lierac Hydra Body Scrub 175 ml

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L2,325.00

Pagesë me para në dorë

L3,100.00 Taksa te perfshira

-25%

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC HYDRA BODY SCRUB 175ML

Manteli hidrolipidik në zona të ndryshme të trupit alterohet më me lehtësi dhe fërkimi i veshjeve, ndryshimet e temperaturës dhe ngrohja janë faktorë që përshpejtojnë dehidratimin. Zgjidhja r këtë problem është aplikimi i përditshëm i një trajtimi specifik r trupin e r këtë Laboratorët Lierac propozojnë linjën Hydra-body. Baza e formulimit të trajtimeve është e njohur: ujë kokosi, qumësht trëndafili, ekstrakte të qershisë kineze dhe mjedrës përbëjnë një koncentrat të vërtetë të substancave më të mira r mirëqenien e trupit.

  • Uji i kokosit është i pasur në proteina, aminoacide, sheqer, vitamina dhe minerale. Është veçanërisht i pasur me oligo-elemente dhe kalium. Të gjitha këto veti e bëjnë këtë substancë ideale për rehidratimin e shpejtë, intensiv dhe të zgjatur.
  • Qumështi i trëndafilit përmban një përqindje të lartë fosfolipidesh dhe vajrash: vaj trëndafili të egër të Kilit me veti hidratuese, rigjeneruese dhe anticikatrizuese të bashkangjitura me vetitë ëmbëlsuese të ujit të Trëndafilit. Qumështi i trëndafilit i përftuar në mënyrë të tillë është tepër i pasur dhe ushqyes për lëkurën.
  • Ekstrakti i qershisë kineze ka një veprim hidratues dhe kontribuon në mbajtjen e një niveli të mirë të kolagjenit dhe acidit hialuronik natyral. Konsiderohet një antioksidant i fuqishëm falë rezervave të saj me vitaminë C që kontribuon në ruajtjen e elasticitetit të lëkurës.
  • Ekstrakti i Mjedrës përforcon veprimin antioksidues të ekstrakteve të qershisë kineze dhe përmban një pjesë shumë të rëndësishme të acideve yndyrore të pangopur të cilët ruajnë nivelin e hidratimit të lëkurës.

Hydra-Body Scrub është një gommage universal për çdo lloj lëkure me veprim eksfoliues delikat për një efekt “lëkurë satin".

Përbërës aktiv:

  • Ujë kokosi 2,5%: veprim rivitalizues
  • Qumësht trëndafili: veprim hidratues dhe zbutës
  • Ekstrakte Litchi: veprim hidratues, antioksidues e ushqyes
  • Mjedër 1%: veprim hidratues dhe antioksidues
  • Mikro pjesëza eksfoliuese 6%

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet 1 ose 2 herë në javë në lëkurë të njomur e të shpëlahet me ujë të bollshëm. Këshillohet të përdoret së bashku me HYDRA-BODY LAIT r një rezultat optimal mbi lëkurë.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori