Lierac Arkeskin Krem 50ml Trego me te zmadhuar

Lierac Arkeskin Krem 50ml

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L4,640.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC ARKESKIN KREM 50ML

Laboratorët Lierac kanë përdorur kombinimin risi të Cytonacre SP dhe të Ekstraktit të gështenjave Për të ngadalësuar dhe korigjuar shenjat karakteristike të plakjes hormonale të lëkurës. Këto ekstrakte natyrallejojnë të rifitohet struktura globale e lëkurës.

CYTONACRE SP, falë ngjashmërisë strukturore me hormonet femërore është gjendje prodhojë efekte analoge nivel si epidermës ashtu edhe dermës e veçanti stimulon proliferimin dhe aktivitetin e keratinociteve duke përmirësuar hidratimin e lëkurës, stimulon sintezën e proteinave dermës e acidit hialuronik duke përmirësuar tonicitetin, bën efektshme përhapjen e melaninës duke kufizuar mundësinë e formimit njollave lëkurë.

Ekstrakti i gështenjave, stimulon sintezën e ceramideve lëkurës në 40% duke përmirësuar aftësinë e lëkurës për të mbajtur ujin e për rezultuar e mirë hidratuar dhe e butë.

Trajtimi me Arkeskin i rikthen ndriçimin, hidratimin, tonicitetin dhe ngjyrimin uniform fytyrës suaj. Ideal për lëkurë të thatë dhe shumë thatë.

Përbërës aktiv:

  • Cytonacre SP: Rivendos proceset fiziologjike të lëkures së dëmtuar për shkak të mungesës së estrogjenit
  • Ekstrakte të gështenjave 5%: favorizon sintezën e ceramideve
  • NMF 5%: veprihidratues

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në fytyrë dhe qafë me masazhe delikate.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori