Eleminoni Rrathët e Zinj Poshtë Syve

Për të eliminuar rrathët e zinj poshtë syve, ekzistojnë disa përbërës kozmetikë të efektshëm që mund të përfshihen në rutinën e përditshme të kujdesit për lëkurën. 
 
 
Acidi Hialuronik
 
Ky përbërës është shumë i fuqishëm në hidratimin e lëkurës. Ai ka aftësinë të tërheqë dhe mbajë lagështinë, duke ndihmuar në mbajtjen e lëkurës të butë dhe të plotë. Kjo ndihmon në zvogëlimin e dukshmërisë së rrathëve të zinj dhe në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës poshtë syve.
 
 
Vitamina C
 
Vitamina C është një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në ndriçimin e lëkurës dhe reduktimin e hiperpigmentimit. Ajo stimulon prodhimin e kolagjenit dhe mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira. Përdorimi i kremrave ose serumëve që përmbajnë vitaminë C mund të ndihmojë në ndriçimin e zonës poshtë syve dhe zvogëlimin e rrathëve të zinj.
 
Retinoli
 
Retinoli, një derivat i vitaminës A, është i njohur për aftësinë e tij për të përmirësuar teksturën e lëkurës dhe për të rritur prodhimin e kolagjenit. Ai ndihmon në zbutjen e rrudhave dhe përmirësimin e pamjes së përgjithshme të lëkurës, duke zvogëluar rrathët e zinj dhe shenjat e lodhjes poshtë syve.
 
 
Peptidet
 
Peptidet janë zinxhirë të shkurtër aminoacidesh që ndihmojnë në stimulimin e prodhimit të kolagjenit dhe elastinës në lëkurë. Ato përmirësojnë strukturën dhe fortësinë e lëkurës, duke ndihmuar në reduktimin e rrathëve të zinj dhe fryrjes poshtë syve. Produktet që përmbajnë peptide mund të ofrojnë rezultate të dukshme në përmirësimin e pamjes së lëkurës rreth syve.
 
 
 
-20%
Original price was: 4,800.00 L.Current price is: 3,840.00 L.
-15%
Original price was: 6,050.00 L.Current price is: 5,142.50 L.
-15%
Original price was: 7,250.00 L.Current price is: 6,162.50 L.