6 Këshilla Efektive Për Të Transformuar Trupin Tuaj Para Plazhit Nga Lierac

Dietë e Balancuar
 
Konsumoni një dietë të pasur me ushqime të freskëta dhe të papërpunuara. Përfshini fruta, perime, proteina dhe yndyrna të shëndetshme si avokado dhe arra. Kufizoni sheqernat dhe ushqimet e përpunuara për të ndihmuar në kontrollin e peshës dhe përmirësimin e shëndetit.
 
Aktivitet Fizik
 
Angazhohuni në stërvitje të rregullt që përfshin kombinim ushtrimesh. Kardio ndihmon në djegien e kalorive dhe yndyrës, ndërsa ushtrimet me pesha tonifikojnë dhe ndërtojnë muskujt. Përpiquni të stërviteni të paktën 3-5 herë në javë për rezultate optimale.
 
Eksfolioni Lëkurën
 
Përdorni një scrub trupor për të eksfoluar lëkurën dhe për të hequr qelizat e vdekura. Kjo ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe krijon një pamje të lëmuar dhe të freskët të lëkurës. Scrub-i gjithashtu mund të ndihmojë në parandalimin e formimit të celulitit.
 

Lierac Body-Nutri Scrub Resurfacing eksfolon, zbut dhe përmirëson lëkurën, duke krijuar një efekt të rinovuar me çdo përdorim. I përshtatshëm për çdo lloj lëkure dhe i pasur me përbërës natyralë, ky scrub premton përmirësim të dukshëm në strukturën e lëkurës dhe pamjen e përgjithshme, duke e bërë atë një domosdoshmëri për ata që kërkojnë një zgjidhje gjithëpërfshirëse dhe të këndshme për kujdesin e trupit. Me 95% përbërës me origjinë natyrale, ky scrub premton ta lërë lëkurën më të lëmuar dhe më të butë. Tekstura e saj e grimcuar kombinon pluhurin e lëvozhgave të bajames dhe sheqerin kaf me glicerinë dhe gjalpë shea, duke e përgatitur lëkurën për thithjen optimale të trajtimeve të mëvonshme të kujdesit për trupin. Nga njëra anë, efekti eksfolues i atribuohet përzierjes së sheqerit kaf dhe pluhurit të lëvozhgave të bajames, përbërës të zgjedhur për efektivitetin e tyre në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe promovimin e rinovimit të lëkurës. Ky veprim jo vetëm që përmirëson strukturën e lëkurës, por edhe e përgatit atë për kujdes të mëtejshëm, duke rritur efektivitetin e produkteve të kujdesit të trupit pasues.Nga ana tjetër, keni një efekt hidratues me glicerinë dhe gjalpë shea për butësi dhe rehati shtesë. Përveç kësaj, ky skrab shquhet për përzierjen e tij të aromës së agrumeve dhe luleve të bardha që e bën secilin përdorim një kënaqësi shqisore.

 
Hidratoni Lëkurën
 
Sigurohuni që lëkura juaj të jetë gjithmonë e hidratuar duke përdorur kremra hidratues pas dushit. Përdorni produkte që përmbajnë përbërës si acid hialuronik dhe glicerinë për të mbajtur lagështinë dhe për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës.

Lierac Body Nutri Lait

Qumësht ushqyes për trupin me teksturë të lehtë dhe që përthithet shpejt. Ndihmon në ristrukturimin e filmit hidro-lipidik qelizor. Ideal për lëkura shumë të thata dhe sensitive.

Përmbajtja:Gjalp Shea – riparon, hidraton dhe zbut lëkurën. Ure 7% – bën mbajtjen e ujit në shtresat e lëkurës duke siguruar integritetin e strukturës së lëkurës.Vaj Kartami – i pasur në acid linoleik me veti ushqyese dhe zbutëse të lëkurës. Gjithashtu i pasur në vitaminë E dhe antioksidantë të tjerë të cilet i japin lëkurës elasticitetin që i inevojitet.

Luftoni Celulitin
 
Aplikoni kremra anti-celulit dhe përdorni masazhe të rregullta për të ndihmuar në reduktimin e celulitit. Masazhet me furça të thata ose me rul masazhues ndihmojnë në stimulimin e qarkullimit dhe në zbutjen e zonave me celulit.

Lierac Body Sculpt The Cryoactive Concentrate është një zgjidhje novatore për kujdesin e lëkurës, e krijuar posaçërisht për kofshët, ijet, vithet dhe barkun për të përmirësuar ndjeshëm cilësinë e lëkurës, për të reduktuar celulitin dhe për të lëmuar dhe tonifikuar lëkurën. Me 90% të përbërësve të tij me origjinë natyrale, të frymëzuar nga kriolipoliza, ky koncentrat ndihmon në zvogëlimin e pamjes edhe të celulitit më kokëfortë për një efekt intensiv anticelulit.

Për këtë qëllim, ky koncentrat inovativ shfrytëzon fuqinë e kompleksit Cellu-Sculpt, një dyshe të fuqishme kafeine dhe xhenxhefili, dhe sistemin e ri WTB, duke kombinuar gjembaçin e qumështit dhe bearberry. Si rezultat, ky produkt ofron rezultate në qëndrueshmërinë e lëkurës dhe reduktimin e celulitit. Për këtë arsye, ky produkt qëndron si një zgjedhje ideale për ruajtjen e rezultateve afatgjata pas seancave të krio-lipolizës ose LPG. Po aq e rëndësishme, ky produkt përmban një strukturë “efekt akulli” që ofron një ndjesi të menjëhershme të të ftohtit pas aplikimit.

 
Tonifikoni Lëkurën
 
Përveç stërvitjes , përdorni produkte që ndihmojnë në forcimin dhe tonifikimin e lëkurës. Serumet dhe kremrat që përmbajnë kolagjen dhe peptide mund të ndihmojnë në përmirësimin e strukturës së lëkurës dhe në parandalimin e lëshimit të saj.

Lierac Body Sculpt The Firming Bust Gel është një zgjidhje e sofistikuar për kujdesin e lëkurës, e krijuar posaçërisht për zonat delikate të bustit dhe dekoltesë. Ky xhel ofron efekte të menjëhershme forcuese dhe tonifikuese, duke ofruar mbështetje për gjoksin dhe dekoltenë, duke zbutur njëkohësisht linjat e imta dhe rrudhat. Me 95% të përbërësve të tij me origjinë natyrale, ky xhel është pasuruar me kompleksin Bust-Sculpt, që synon korrigjimin e rënies së lëkurës dhe forcimin e gjoksit. Ky kompleks përfshin, nga njëra anë, një biopolimer tensor që jep një efekt shtytjeje të menjëhershme. Ndërkohë, ekstrakti i manaferrës ofron një veprim mbushës që ristrukturon lëkurën.

Tekstura e saj krijon një efekt të “lëkurës së dytë” që shtrëngon dhe zbut menjëherë lëkurën e bustit. Në përmbledhje, ky xhel ofron një zgjidhje për çdo grua që kërkon një zonë më të fortë dhe më të tonifikuar të bustit dhe dekoltesë. Formula e tij natyrale dhe efektet e dukshme e bëjnë atë një domosdoshmëri në rutinën e kujdesit të lëkurës së atyre që kërkojnë të përmirësojnë pamjen e bustit të tyre, duke siguruar që lëkura të mbetet e lëmuar, e fortë dhe rinore.

-25%
Original price was: 3,960.00 L.Current price is: 2,970.00 L.
-25%
Original price was: 4,560.00 L.Current price is: 3,420.00 L.
-25%
Original price was: 4,560.00 L.Current price is: 3,420.00 L.
-25%
Original price was: 3,000.00 L.Current price is: 2,250.00 L.