Mustela Stelatopia Cr Emoll 200Ml Trego me te zmadhuar

Mustela Stelatopia Cr Emoll 200Ml

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L2,800.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

MUSTELA STELATOPIA CR EMOLL 200ML

Përkujdesje emoliente për fytyrë dhe trup që nga dita e parë e lindjes

VETITË: 

  • Hidraton,rilipidon dhe qetëson ndjesinë e kruajtjeve.
  • Restauron barrierën e lëkurës së alteruar të lëkurave me tendencë atopike.
  • Përforcon mekanizmat mbrojtëse natyrale të lëkurës falë Avocado Perséose®.
  • Redukton adezionin e  Staphyloccoccus Aureus(2),duke parandaluar formimin e një biofilmi, veshjen e tij mbrojtëse.
  • Mbron kapitalin qelizor të lëkurës falë Avocado Perséose®

Përbërës aktivë me origjinë natyrale:

 Përbërës natyralë  rilipidues të patentuar:

• Oléodistillat i lulediellit:  me veti qetësuese, i sjell lipidet e domosdoshme ndërtimit të barrierës së lëkurës.
• Avocado Perséose: ruan pasurinë qelizore të lëkurës, hidraton dhe mbron barrierën e lëkurës, të agresuar çdo ditë tek lëkurat me tendencë atopike

KËSHILLA PËRDORIMI: 

Që nga dita e parë e lindjes*, aplikohet 2 herë në ditë mbi lëkurën e thatë të fytyrës dhe trupit të pastruar më parë me  STELATOPIA® crème lavante.

Kënaqësi përdorimi

  • Krem emolient me formë galenike fluide, që sjell një ndjesi butësie dhe komforti
  • Përhapet dhe depërton me shpejtësi në epidermë.
  • Lejon veshjen e menjëhershm
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% parfum, paraben, ftalate, fenoksietanol,

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori