Mustela Protective Lait Solaire Spf 50+ 100 Ml Trego me te zmadhuar

Mustela Protective Lait Solaire Spf 50+ 100 Ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L2,800.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

MUSTELA PROTECTIVE LAIT SOLAIRE SPF 50+ 100 ML

Përkujdesje mbrojtëse nga dielli shumë e lartë për fytyrë dhe trup, për bebe dhe fëmijë që nga dita e parë e lindjes

 • Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA
 • Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit
 • Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV falë Avocado Perseose® 

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI: 

 • Sistem filtrash foto-mbrojtës SPF50+ UVB UVA  
 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore nga agresionet e rrezeve UV

KËSHILLA PËRDORIMI: 

Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç. Në rast ekspozimi të paevitueshëm,

 • aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje.
 • Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël. Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli. Shmangni kontaktin me sytë.Kënaqësi përdorimi

 • Qumësht kremoz, përhapet me lehtësi mbi lëkurën e bebes dhe nuk ngjit pas aplikimit.
 • E mban lëkurën të butë, elastike dhe të hidratuar.
 • Forma e tij galenike e lehtë dhe e padukshme mbi lëkurë është shumë rezistente ndaj ujit, transpirimit ose fshirjeve me peshqir apo veshjeve.
 • Tubet me kapak që nuk lejon rrjedhjen e produktit dhe lejon marrjen e sasisë së nevojshme.

86 %  përbërës me origjinë natyrale

Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë 
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% parfum, alkool.
 *Përfshi edhe neonatët duke respektuar rregullat e qëndrimit në diell.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori