Menopace Me Kalcium *60Tab Trego me te zmadhuar

Menopace Me Kalcium *60Tab

Produkt i ri

2 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L2,600.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

MENOPACE ME KALCIUM *60TAB

Menopace përmban 24 elementë të rëndësishëm mes të cilave edhe faktorë që ndikojnë në prodhimin e lëndëve pararendëse të hormoneve dhe rregullimin e sasisë së tyre në organizëm. Formulimi i saj e bën të përshtatshëm për përdorim gjatë dhe pas menopauzës. Menopace nuk përmban hormone. Efektet kryesore të saj:

  • Mbron sistemin kockor nga degradimi (vitamin D. magnez, zink). Kalciumi ruan densitetin kockor , i cili reduktohet gjatë e pas menopauzës duke rritur rrezikun e zhvillimit të osteoporozës. 
  • Ruajtja e ekuilibrit hormonal kryesisht nivelet e estrogjenit.
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor (vitamin B12, B1 dhe isoflavonoide të Sojës)
  • Formimi i kolagjenit (vitamina C) ndihmon në funksionin normal të lëkurës, dhëmbëve, sistemit kockor dhe enëve të gjakut.
  • Ndihmon funksionimin normal të sistemit kardiovaskular (vitamina B1, B6 e B12)
  • Reduton ndjesinë e lodhjes

Përdorimi:

Dy kapsula në ditë me vaktin ushqimor kryesor. Të mos përtypet dhe të mos tejkalohet doza e rekomanduar.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori