Ultra Omega-3 + Vit D *250Ml Trego me te zmadhuar

Ultra Omega-3 + Vit D *250Ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L3,600.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

ULTRA OMEGA-3 + VIT D *250ML

Vaji i mëlçisë se merlucit me Omega 3 dhe Vitaminë D.

  • Ndihmon shikimin, përqëndrimin dhe funksionet e zemrës. -Ky vaj eshte i pasur me vitamine A, D dhe Omega 3 i perdorur prej shekujsh per imunitetin dhe parandalim te rakitizmit ( e shkaktuar nga mungesa e vitamines D).
  • Forcon kockat dhe dhembet tek femijet, parandalon rakitizmin, ul rrezikun per diabeti tipi 1
  • Mbron trurin dhe ndihmon ne mirefunksionimin e tij, redukton depresionin.
  • Mbron zemren, parandalon infeksionet - rrit perqendrimin tek femijet shkollore dhe ata hiperaktiv
  • Përmban vitamin A, mbron pamjen e syve duke qene se eshte i pasur me vitamine A dhe D - Permban vitamin D per kocka te forta.-
  • Ndikon ne zhvillimin e te folurit tek femijet per shkak te permbajtjes se larte te acideve yndyrore EPA dhe DHA shume te nevojshme per mirefunksionimin e trurit tek femijet.
  • Vaji i melcise se merlucit redukton inflamacionin ne rruget e frymemarrjes. 
  • Permireson sistemin imun dhe rregullon mukozen e membranave.

Përdorimi:

Fëmijët 5-12 vjeç: 2.5ml në ditë

Mbi 12 vjeç dhe të rritur: 5 ml në ditë

Mund të pihet i vetëm ose i përzier me qumësht ose lëng portokalli

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori