Mustela Solare Protective Spf 50 Spray*200Ml Trego me te zmadhuar

Mustela Solare Protective Spf 50 Spray*200Ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L3,300.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

MUSTELA SOLARE PROTECTIVE SPF 50 SPRAY*200ML

Përkujdesje mbrojtëse nga dielli shumë e lartë për fytyrë dhe trup, për bebe dhe fëmijë që nga dita e parë e lindjes

  • Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA
  • Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit
  • Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV  falë Avocado perseose® 

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI: 

  • Sistem filtrash foto-mbrojtës SPF50+ UVB UVA  
  • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore nga agresionet e rrezeve UV

KËSHILLA PËRDORIMI: 

Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç. Në rast ekspozimi të paevitueshëm,
  • aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje. (psh: 5 sprucime për krahun e një fëmije 1 vjeç).  
  • Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli. Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël. Shmangni kontaktin me sytë
  • Forma e tij galenike e lehtë dhe e padukshme mbi lëkurë është shumë rezistente ndaj ujit, transpirimit ose fshirjeve me peshqir apo veshjeve.
Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë 
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% parfum, alkool.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori