Mustela Stelatopia Cr Lavante 200Ml Trego me te zmadhuar

Mustela Stelatopia Cr Lavante 200Ml

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L1,900.00

Pagesë me para në dorë

L2,000.00 Taksa te perfshira

-5%

Cmim i reduktuar

Add to collection

Me shume informacion

MUSTELA STELATOPIA CR LAVANTE 200ML

Krem larës për fytyrë dhe trup që nga dita e parë e lindjes

  • Pastron me delikatesë duke e mbrojtur lëkurën e bebes dhe të fëmijës
  • Qetëson menjëherë ndjesitë e irritimit dhe të tërheqjes
  • I fal butësi dhe elasticitet lëkurës
  • Nuk djeg sytë. Me pH fiziologjik

Përbërës natyralë  rilipidues të patentuar:

• Oléodistillat i lulediellit:  me veti qetësuese, i sjell lipidet e domosdoshme ndërtimit të barrierës së lëkurës.
• Avocado Perséose: ruan pasurinë qelizore të lëkurës, hidraton dhe mbron barrierën e lëkurës, të agresuar çdo ditë tek lëkurat me tendencë atopike
• Tensio-aktivë shumë të butë: pastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës
• Glicerinë me origjinë vegjetale: me veti hidratuese kufizon humbjet e ujit nga lekura.
• Pa sapun

KËSHILLA PËRDORIMI: 

Që nga dita e parë e lindjesaplikojeni mbi lëkurë të lagur. Lajeni trupin dhe fytyrën dhe më pas shpëlajeni. Thajeni butësisht, pa e fërkuar lëkurën dhe më pas aplikoni Crème Émolliente Stelatopia®. Mund të përdoret çdo ditë dhe në periudhën e shpërthimit të dermatitit atopik.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% parfum, paraben, ftalate, fenoksietanol, EDTA, SLS.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori