Mustela S&T Hydra Bebe 300Ml Trego me te zmadhuar

Mustela S&T Hydra Bebe 300Ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L1,950.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

MUSTELA S&T HYDRA BEBE 300ML

Përkujdesje në formë qumështi për lëkurën e trupit të bebes dhe fëmijës që nga dita e parë e lindje

VETITË:

• Hidraton menjëherë dhe për një kohë të gjatë• Përforcon barrierën e         lëkurës duke e bërë të lemuar, elastike dhe shumë të butë 

• Mbron pasurinë qelizore të lëkurës së të sapolindurit(1), bebes dhe fëmijës falë Avocado Perseose ®.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI

• Avocado Perseose ®, përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.  

• Vaj luledielli : hidraton (i pasur në sterole, burim acidesh yndyrore themelore)

• Vitaminë E : mbron lëkurën nga agresionet per ta mbajtur të butë dhe elastike

• Glicerinë me origjinë bimore: hidraton dhe nuk lejon avullimin e ujit

 97% përbërës me origjinë natyrale

 Kënaqësi përdorimi

•Formë galenike fluide dhe e lehtë e përshtatshme si përkujdesje e trupit.

• Hydra Bébé Lait Corps lë një aromë unike mbi lëkurë

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori