RILASTIL ACNESTIL CREMA 50ML Trego me te zmadhuar

RILASTIL ACNESTIL CREMA 50ML

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L2,230.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

RILASTIL ACNESTIL CREMA 50ML

Produkt specifik i keshilluar per te trajtuar dhe parandaluar aknet e lehta dhe te moderuara. Krem i pasur me pantenol dhe ceramide per te parandaluar dhe trajtuar tharjen e lekures.

REZULTATI

Me veprim keratolitik, senormalizues dhe riekuilibrues, parandalon dhe kontrollon shfajqen e inflamimeve te aknes dhe nderlikimin mikrobik tipik te kesaj patologjie.

KARAKTERISTIKA

  • Korigjon hiperkeratozen e bulbit te qimes (Sodio salicilato)
  • Rregullon aktivitetin e gjendres se yndyres (Potassium Azeloyl Diglycinate, Zn e Cu PCA)
  • Redukton kolonizimin bakterial te folikulit Propionibacterium acnes (Oligopeptide 10, Clorexidina digluconato)
  • Redukton inflamacionin (Vitamina E, Dipotassio Glicirrizinato)

 MENYRA E PERDORIMIT:

Aplikohet ne mengjes dhe darke ne lekure te lare e te pastruar. Per pastrimin e fytyres keshillohet te perdoren detergjente jo agresive, kryesisht ne forme shkume.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori