Lierac Magnificience Krem 50ML Trego me te zmadhuar

Lierac Magnificience Krem 50ml

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L7,203.00

Pagesë me para në dorë

L10,290.00 Taksa te perfshira

-30%

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC MAGNIFICIENCE KREM 50ML

Laboratorët Lierac kanë krijuar Magnificence, linja e parë e plotë e trajtimeve të studiuara për ti ofruar një përgjigje globale fenomenit të glikozilimit dhe të vërë në dukje bukurinë natyrale të femrave. Sekreti i saj është D-Glyox, një kompleks inovativ që kombinon 3 përbërës aktivë me efekt të fortë kundër-moshës:

  1. Lulja e Shegës (Punica granatum), e pasur me flavonoide dhe me vitamina antioksiduese (C dhe E) ofron një veprim të fortë mbrojtës kundër komponimeve reaktive të oksigjenit, veprim lëmues dhe stimulues i sintezës së kolagjenit
  2. Pema e mëndafshit (Albizia julibrissin), stimulon sistemet natyrale të detoksifikimit nga proçeset e glikolozimit të glukozës, zvogëlon grumbullimin e glikotoksinave dhe përmirëson aftësinë tkurrëse të proteinave të dermës dhe të mikro-qarkullimit
  3. Peptidi me teknologji lipozomale, formon një mburojë të papërshkueshme që mbron ADN nga sulmet e komponimeve reaktivë të oksigjenit dhe nga procesi i glikozilimit. Peptidi gjendet në një lipozomë shumështresore të zvogëluar që përmirëson përthithjen transkutane dhe forcon efikasitetin e përbërësve aktivë

Magnificence krem është krem dite e nate për lëkurë të thatë. Krem ushqyes me teksturë të kadifenjtë e të këndshme, i cili tonifikon dhe ushqen lëkurën duke zbuturdukshëm rrudhat

Përbërës aktiv:

  • D-Glyox 7% (Lule Shege - Pema e mëndafshit - Peptide me teknologji liposomale): mbron proteinat aktive nga proçesi i glikosilimit
  • Acid hialuronik i pastër ne solucion 5%: hidraton lëkurën dhe mbush rrudhat
  • Vitamina C e E: antioksidues dhe përforcuese të ndriçimit
  • Vaj marula: i pasur në vitaminë E dhe substanca antioksiduese, ushqen lëkurat më të thata duke i rivitalizuar.
  • Gjalp  Karite: falë përqendrimit të lartë me acide yndyrore, mbron dhe riparon lëkurën.
  • Vaj argani: i pasur me acide yndyrore dhe vitaminë E, kundërshton radikalet e lira dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në mënyrë uniforme në fytyrë dhe në qafë në mëngjes dhe në darkë përpara kremit të kadifenjtë ose të xhel-kremit fondent për një ritual edhe më efektiv.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori