Rilastil Sun System Emulsion SPF50+ 50ML Trego me te zmadhuar

Rilastil Sun System Emulsion SPF50+ 50ML

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L2,593.50

Pagesë me para në dorë

L2,730.00 Taksa te perfshira

-5%

Cmim i reduktuar

Add to collection

Me shume informacion

RILASTIL SUN SYSTEM EMULSION SPF 50+ 50ML

Emulsion me konsistencë të lehtë oil-free e rekomanduar kryesisht për lëkurë të ndjeshme ndaj diellit, mikse me tendencë në të yndyrshme, me efekt matifikues. Garanton mbrojtje me spektër të gjerë ndaj rrezeve UVB-UVA duke parandaluar djegiet, njollat dhe eritemat solare. Në sajë të formulimit parandalon plakjen qelizore si dhe shfaqjen e problematikave në lëkurë. Rezistent ndaj ujit, pa alergjenë, testuar klinikisht e dermatologjikisht si testuar ndaj nikel, paladium, kobalt, krom e mërkur.

Përbërësit:

  • Kompleksi Matt, efikas për të ofruar efektin mat edhe gjatë ekspozimit në diell
  • Pro ADN Kompleks me ekstrakte bimore të cilat mbrojnë ADN-në qelizore nga stresi oksidativ
  • MBBT ed Escalol S, filtra solar të gjeneratës së fundit
  • Pa paraben, pa konservues

Përdorimi:

Aplikoni produktin të paktën 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikoni vazhdimisht në rast ekspozimi të zgjatur dhe pas larjes 

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori