Mustela Dermo Nettoyant Gel Hair-Body 500Ml Trego me te zmadhuar

Mustela Dermo Nettoyant Gel Hair-Body 500Ml

Produkt i ri

6 Artikuj

In Stock

L1,950.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

MUSTELA DERMO NETTOYANT GEL HAIR-BODY 500ML

Dermo Nettoyant riemërtohet Gel lavant doux.
Gel lavant doux për bebe dhe fëmijë. Ky xhel pastrues shkumues për flokët dhe trupin është ideal për banjën e fëmijës që nga dita e parë e lindjes

VETITË: 

  • Pastron me efikasitet duke respektuar lëkurën, skalpin dhe flokët delikatë të të sapolindurit, bebes dhe fëmijës
  • Qetëson dhe kompenson efektet tharëse të banjës
  • Nuk djeg sytë
 
Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:
  •  Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës,hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore. 
  • Vitaminë B5: qetëson
  • Tensio-aktivë të butëpastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës
  • Pa sapune
Formulë e biodegradueshme ;90 % përbërës me origjinë natyrale

KËSHILLA PËRDORIMI: 

Hidhni në pëllëmbën e dorës pak Gel lavant doux, shkumoni lëkurën dhe flokët e bebes apo fëmijës. Shpëlajeni. 

Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 Përfshi edhe neonatët.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori