LA ROCHE POSAY ANTHELI AGE CORRECT CC SPF 50* 50ML Trego me te zmadhuar

LA ROCHE POSAY ANTHELI AGE CORRECT CC SPF 50* 50ML

Produkt i ri

2 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L3,700.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

LA ROCHE POSAY ANTHELI AGE CORRECT CC SPF 50* 50ML

La Roche-Posay Anthelios Age Correct Daily Care SPF 50 Tinted është një kujdes me ngjyrë për fytyrën që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës dhe korrigjimin e shenjave të plakjes të shkaktuara nga ekspozimi ditor UV, falë fotokorrektimit. Vepron në zvogëlimin e rrudhave dhe korrigjimin e njollave të errëta.

Falë Cellox-B3 TECH Kompleksi ditor i mbrojtjes (Mexoryl XL + Vitamina B3 & E + uji termal nga La Roche-Posay), ai ofron një veprim të trefishtë:

Mbrojtje e lartë: UVB / UVA.
Kufizon ngjitjen e grimcave të ndotjes në lëkurë.
Parandalon stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe.
Përbërësit e tij aktivë korrigjues (Acid i fragmentuar hialuronik + Phe-resorcinol + Niacinamide) plotësojnë formulën për efektivitetin kundër plakjes.
Tekstura e saj jo vajore lë një përfundim të mëndafshtë dhe lëkurë të hidratuar.

Përveç kësaj, përfshin 10% pigmente minerale për një mbulim të lartë për të ndihmuar në unifikimin e tonit të fytyrës dhe mbulimin e njollave.

Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik.

Përdorimi:

Aplikoni në mënyrë uniforme në të gjithë fytyrën tuaj.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori