GRINTUSS ADULTI TOSSE SECCA E GRASSA *180G Trego me te zmadhuar

GRINTUSS ADULTI TOSSE SECCA E GRASSA *180G

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L1,690.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

GRINTUSS ADULTI TOSSE SECCA E GRASSA *180G

Grintuss është një produkt i bazuar në mjaltë dhe komplekset molekulare që kanë një veprim mbrojtës dhe rrjedhimisht qetësues në rrugët e sipërme të frymëmarrjes. Vepron në kollën e thatë duke iu kundërvënë acarimit të mukozës dhe kollës ,duke favorizuar hidratimin dhe eliminimin e mukusit. Grintuss është një produkt me përbërës nga bujqësia organike, pa gluten dhe me një shije të këndshme.Shurupi pediatrik Grintuss indikohet për trajtimin e kollës, të thatë të fëmijëve dhe të rriturve nga 12 vjeç.

Grintuss mbron mukozën, irritimin qetësues, hidraton dhe promovon eliminimin e mukusit përmes mekanizmave të mëposhtëm të veprimit:

Efekti pengesë: formon një film mbrojtës që ngjitet në mukozën dhe e mbron atë nga kontakti me irrituesit
Veprimi Mukoregulues: nxit hidratimin e mukusit dhe promovon eliminimin e tij
Veprimi vajosës: zvogëlon fërkimin në nivelin e faringut që shkakton kollë
Grintuss modulon kollën pa e shtypur atë, duke respektuar kështu rolin e saj të rëndësishëm në mbrojtjen e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.

Menyra e perdorimit:

Rekomandojmë të merrni 10 ml (2 lugë çaji) dy deri në katër herë në ditë.

Pasi të hapet, përdorni produktin brenda tre muajve.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori