GRINTUSS PEDIATRIC TOSSE SECCA E GRASSA 1+ *180G Trego me te zmadhuar

GRINTUSS PEDIATRIC TOSSE SECCA E GRASSA 1+ *180G

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L1,690.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

GRINTUSS PEDIATRIC TOSSE SECCA E GRASSA 1+ *180G

Grintuss është një produkt i bazuar në mjaltë dhe komplekset molekulare që kanë një veprim mbrojtës dhe rrjedhimisht qetësues në rrugët e sipërme të frymëmarrjes. Vepron në kollën e thatë duke iu kundërvënë acarimit të mukozës dhe kollës ,duke favorizuar hidratimin dhe eliminimin e mukusit. Grintuss është një produkt me përbërës nga bujqësia organike, pa gluten dhe me një shije të këndshme.Shurupi pediatrik Grintuss indikohet për trajtimin e kollës, të thatë të fëmijëve nga 1 vjeç.

Grintuss mbron mukozën, irritimin qetësues, hidraton dhe promovon eliminimin e mukusit përmes mekanizmave të mëposhtëm të veprimit:

  • Efekti pengesë: formon një film mbrojtës që ngjitet në mukozën dhe e mbron atë nga kontakti me irrituesit
  • Veprimi Mukoregulues: nxit hidratimin e mukusit dhe promovon eliminimin e tij
  • Veprimi vajosës: zvogëlon fërkimin në nivelin e faringut që shkakton kollë
  • Grintuss modulon kollën pa e shtypur atë, duke respektuar kështu rolin e saj të rëndësishëm në mbrojtjen e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.

Menyra e perdorimit:

Rekomandojmë marrjen e 5ml (një lugë çaji) për fëmijë nga 1 deri në 6 vjeç dhe 10 ml (dy lugë çaji) mbi 6 vjeç , dy deri në katër herë në ditë.

Pasi të hapet, përdorni produktin brenda tre muajve.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori