NOVEXPERT THE EXPERT EXFOLIATOR *50ML

Produkt i ri

2 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L3,250.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

NOVEXPERT THE EXPERT EXFOLIATOR *50ML

Maske dhe skrub per lekura normale, te kombinuara dhe te yndyrshme. 
Produkt me veprim eksfoliant qe i jep lekures shkelqim dhe butesi. 
Jep nje veprim eksfoliant fale 2 hapave:
 - Hapi 1: eksfolim biologjik qe largon qelizat e vdekura fale veprimit te glukonolaktonit (eksfoliant natyral)
 - Hapi2: Veprim mekanik fale mikro-kokrrizave nga bamboo-ja dhe kajsia te cilat i largojne qelizat e vdekura. 
Keto 2 veprime e lene lekuren te bute dhe te shkelqyeshme.

Permbajtja:

 • Lengu i gjethe ALOE BARBADENSIS (Xhel Aloe Vera)
 • ASCORBYL GLUCOSIDE -derivat antioksidant i vitamines C (nga patatja dhe misri)
 • Ekstrakt BAMBUSA ARUNDINACEA - Pluhur eksfoliues nga Bamboo-ja
 • Ekstrakt CARICA PAPAYA (PAPAYA) 
 • GLUCONOLACTONE-Eksfoliant nga misri
 • GLUCOSYL HESPERIDIN - Aktivizues i qarkullimit te gjakut nga qitro
 • GLYCERIN - Agjent hidratues 
 • JOJOBA ESTERS - Dyll Jojoba me veti eksfoliuese dhe hidratuese
 • Pluhur nga farat e PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) - Pluhur eksfoliant nga farat e kajsise
 • TOCOPHEROL - vitamine E marre nga soja
 • PLUHUR VULLKANIK - me veti eksfoliante

Perdoirmi:
 • Hapi 1: Aplikohet ne fytyre si maske duke perjashtuar zonen rreth syve dhe rreth buzeve.Lihet per 5 minuta
 • Hapi 2: Masazhohet lehte fytyra me duart pak te lagura per 1 minute. Shpelahet me uje te ftohte. Perdoret 1-2 here ne jave. 
 • Sekret: Aplikohet maska eksfoliuese ne lekure te paster, lihet per 2 minuta dhe me pas masazhohet dhe shpelahet me uje te ngrohte. Me pas aplikohet maska REPULP per 15 minuta e cila shpelahet ne fillim me uje te ngrohte dhe me pas me uje te ftohte. Rezultati do te jete i menjehershem 

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori