DACRIOVIS GOCCE OCULARI *10ML Trego me te zmadhuar

DACRIOVIS GOCCE OCULARI *10ML

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L1,300.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

DACRIOVIS GOCCE OCULARI *10ML
DACRIOVIS pika në sy , për sy të irrituar.
Është një solucion oftalmik me ekstrakte natyrale të lëngshëm : Matricaria Chamomilla, Euphrasia Officinalis, Solucion steril lenitive, lubrifikues, hidratues dhe rifreskues. Dacriovis indikohet për sy të irrituar, vecanëisht indikohet për sytë të ndjeshëm ( në inflamacion, në alergji.) Ekstraktet e Matricaria Chamomilla dhe Euphrasia Officinalis. Janë të përdorura prej kohësh për cilësitë e tyre rifreskuese dhe lenitive. Formula delikate e bën vecanërisht të përdorshëm tek fëmijët, gjithashtu edhe tek personat që kanë lente kontakti.Është ideale në rast të : Alterimeve jo traumatike; patologji të filmit lacrimal, blefarite, konjuktivite, dacriocistite; tharje të syve; ndjesi të trupit të huaj në sy, në ekspozimet në pluhur dhe në erë, në ambjente me pluhur duhani ose me ajër të kondicionuar; lodhje e shkaktuar nga qëndrimi para kompjuterit për një kohë të gjatë.
Përdorimi: Hidhni disa pika Dacriovis në cdo sy, disa herë në ditë.Mund të përdoret për disa ditë në vazhdim. Mund të përdoret edhe nga personat që mbajnë lente kontakti edhe kur ato janë të vëna, po ashtu përpara venies mund t’i hidhen disa pika direkt në Lenten e kontaktit. Nuk përdoret : Në rast të irritimit ocular, ndërprisni menjëherë përdorimin dhe lajmëroni specialistin. Mos i përdorni në rast të hipersensibilitetit prej ndonjërit prej komponentëve. Mos e takoni sipërfaqen e syrit me pikatoren. Mbajeni larg fëmijëve. Mos e përdorni pas datës së skadencës. Përdoreni 90 ditë nga hapja. Mbylleni mirë pas përdorimit flakonin.
Perberja: Matricaria Chamomilla, Euphrasia Officinalis, Solucion steril izotonik me ph7.2 Nuk përmban Clorexidine, Thimerosal, clorur benzene, fenoxy etanol. Pa KONSERVANTË

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori