LIERAC LUMILOGIE+ SUNISSIME SPF 50 TEINT FREE BOX Trego me te zmadhuar

LIERAC LUMILOGIE+ SUNISSIME SPF 50 TEINT FREE BOX

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L4,942.50

Pagesë me para në dorë

L6,590.00 Taksa te perfshira

-25%

Cmim i reduktuar

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC LUMILOGIE+ SUNISSIME SPF 50 TEINT FREE BOX

LIERAC LUMILOGIE CONC GIOR NOTT ANTI MACCHIE *30ML

Trajtim intensiv 24 oresh kunder njollave te erreta. Koncentrati i dites ne trajte fluidi me veti antioksidante, ndersa i nates ne trajte xhel-balmi me veprim peeling.

Përbërës aktiv:

  • Hekzyl-R qe parandalon prodhimin e melanines, pigmenti pergjegjes per ngjyren e lekures.
  • Zambaku i detit redukton prodhimin e melanines dhe pengon vendosjen e saj ne siperfaqen e lekures. 
  • Eksatrakti i Plantagos ristrukturon lekuren duke bere nje shperndarje te melanines se vendosur me ne thellesi te lekures. 
  • Ne koncentratin e dites gjenden vitamina E dhe B3 te cilat kane veti antioksiduese dhe i japin shkelqim lekures.
  • Ne koncentratin e nates gjendet nje perzierje e 7 AHA (alfa hidroksi acide): glikolik, salicilik, laktik, piruvik, citrik, malik dhe tartarik.


MENYRA E PERDORIMIT

Aplikohet koncentrati i dites ne mengjes ne te gjithe fytyren, duke shmangur zonen rreth syve. Me pas vendoset kremi mbrojtes ndaj diellit. 
Ne mbremje aplikohet koncentrati i nates pas larjes dhe pastimit te fytyres, duke shmangur zonen rreth syve.

LIERAC SUNISSIME BB TINT FLUID GOLDEN SPF 50 *40ML (FREE)

Laboratorët Lierac propozojnë linjën e parë të kremrave të diellit, me veprim anti-age, mbrojtës ndaj të gjithë spektrit të rrezatimit, duke i dhuruar lëkurës energji. Fluidi mbron lëkurën nga rrezet UVA-UVB duke shmangur shfaqjen e njollave kafe, shfaqjen e rrudhave dhe njëkohësisht e hidraton atë në sajë të formimit të një shtrese mbrojtëse. Formulë e pasuruar me acid hialuronik dhe ekstrakte nga arra e Kokosit, Jasmina dhe Bergamot. Lëkura shfaqet plotësisht e hidratuar dhe e tonifikuar nga aplikimi i parë dhe me pamje të përmirësuar pas aplikimeve të përditshme. Teksturë e përshtatshme për çdo tip lëkure. Nuk jep ngjyrim të bardhë apo yndyrosje të lëkurës. Falë pigmenteve natyrale në përmbajtje bën uniformizimin e ngjyrës së lëkurës.

Përbërës aktiv:

  • Kompleksi Global Protect & Energy: mbrojtje me spektër të gjerë ndaj rrezeve (UVA, UVB, infra te kuqe, rrezet e dukshme)
  • Pro Taurina: mbron nga radikalet e lira të rrezatimit UV
  • Acid hialuronik: efekt hidratues
  • Peptide aktivizuese të melaninës
  • Pigmente natyrale 

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në fytyrë e qafë para ekspozimit në diell. Riaplikohet të paktën çdo 2 orë.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori