LIERAC CICA-FILLER ANTI WRINKLE SERUM 3 *10ML

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L7,020.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC CICA-FILLER ANTI WRINKLE SERUM 3 *10ML

Serum anti-rrudhe e formuluar per te targetuar cdo lloj rrudhe. Insipruar nga mekanizmi i rigjenerimit qelizor, ky serum permban nje perberes te ri te ngjashem ne veprim me retinolin. Ky perberes eshte me efektiv se retinoli ne nxitjen e sintezes se kolagjenit. 
Teksture trajte xhel-fluid qe le ne lekure nje ndjesi butesie. 

Permbajtja:

  • BAKUCHIOL - substance e ngjashme ne veprim me retinolin, efikase ne nxitjen e sintezes se kolagjenit, por pa efktet anesore qe shfaq retinoli (irritim dhe fotosensitivitet)
  • KOMPLEKS ALCHEMILLE-LIERRE- PRÉLE - Ekstrakte bimore te pasura ne flavanoide dhe tanine, te cilat riparojne epidermen.
  • CONCENTRATE HYALU-3 - kompleks me 3 forma te acidit hialuronik: me peshe molekulare te madhe, i mikro-inkapsuluar dhe ekstrakte agave (stimulon sintezen e acidit hialuronik normal)

Perdorimi:
Aplikohet ne mengjes dhe ne darke, fillimisht duke u aplikuar ne zonat ku ka rrudha me te dukshme dhe me pas ne gjithe fytyren. 
Konfeksioni permban 3 ampula me nga 10 ml per nje kure 30 ditore. Keshillohet te perdoret e kombinuar me kremin ose xhel-kremin CICA FILLER.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori