LIERAC DIOPTICERNE FLUID *15ML

Produkt i ri

3 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L2,242.50

Pagesë me para në dorë

L2,990.00 Taksa te perfshira

-25%

Cmim i reduktuar

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC DIOPTICERNE FLUID *15ML

Ndryshimet e zonës përreth syve janë të shumta e shumë të ndryshme: rrudha, borsa, rrathë e lodhje. Çdo alterim ka një shkak të justifikuar fiziologjikisht. Me respektin maksimal ndaj kësaj zone shumë delikate, produktet e linjës Diopti janë pa parfum, pa ngjyryes, paraben apo fenoksietanol dhe respektojnë pH e lotëve.

Me linjën Diopti, Lierac, prej më tepër se 30 vitesh propozon trajtimet specifike për çdo problem të zonës përreth syve.

Një mikroqarkullim i ngadalësuar në nivelin e palpebrës inferiore mund të sjellë një stazë (pezmatimvenoz: gjaku përhapet jashtë kapilarëve duke dhënë një ngjyrim blu/bojëkafe në këtë zonë dhe kështu formohen rrathët. Diopticerne siguron korrigjimin e rrathëve blu të formuar nga staza venoze dhe të rrathëve kafe të formuara nga hiperpigmentimi i melanociteve.

Përbërës aktiv:

  • Kompleks vegjetal zbardhues (ekstrakte nga pema e Fluturave dhe mikro-algave, Vitaminë C): veprim kundër rrathëve kaf
  • Arnica, Rusco: veprikundër edemës dhe venotonik kundër rrathëve blu
  • Vitaminë E: antioksiduese

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë mbi zonën përreth syve një sasi e vogël duke pickuar lehtësishzonën deri në përthithjen e plotë.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori