Lierac Hydragenist Brume De Reveil *100ml

Produkt i ri

2 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L4,200.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC HYDRAGENIST BRUME DE REVEIL *100ML

Laboratorët Lierac kanë krijuar HYDRAGENISTnjë linjë kujdesi ndaj lëkurës e frymëzuar nga oksigjenimi i indeve; teknikë estetike për hidratim intensiv që shfrytëzon induktimin e oksigjenit të pastër, acidit hialuronik dhe vitaminave në lëkurë në mënyrë qe ta hidratojë atë intensivisht. Oksigjeni në lëkurë stimulon keratinocitet duke amplifikuar rolin e thithësit të ujit në nivel epidermik (NMF) dhe stimulon fibroblastet duke aktivizuar glukozaminoglikanin (GAGs), thithësin e ujit në nivel dermik.  Ditë pas dite, lëkura rifiton strukturën e saj, rrudhat dhe vijat e holla sfumohen dhe fytyra shkëlqen; freskia e fytyrës rikthehet plotësisht.

Hydragenist është linja e parë trajtuese që siguron efikasitet kundër moshës dhe hidratim në një gjest të vetëm. Spray hidratues me kompleksin Hydra O2, inspiruar nga teknikat e oksigjenimit të indeve, me efekt energjizues dhe përgatit lëkurën për trajtimet e mëvonshme.

Përbërës aktiv:

  • Hydra O2 Complex: Oksigjen biomimetik, acid hialuronik, gjethe të Vernonia dhe Koncentrat Vitaminash e Mineralesh
  • Ekstrakt Rosa Damascena: tonifikues
  • Ekstrakt Rhodiola rosea: favorizon metabolizmin qelizor

Mënyra e përdorimit:

Sprucohet në mëngjes në fytyrë të pastruar dhe masazhohet lehtësisht

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori