Lierac Hydragenist Maskë Hidratuese 75ml Trego me te zmadhuar

Lierac Hydragenist Maskë Hidratuese 75ml

Produkt i ri

2 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L4,060.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC HYDRAGENIST MASKE HIDRATUESE  75ML

Laboratorët Lierac kanë krijuar HYDRAGENISTnjë linjë kujdesi ndaj lëkurës e frymëzuar nga oksigjenimi i indeve; teknikë estetike për hidratim intensiv që shfrytëzon induktimin e oksigjenit të pastër, acidit hialuronik dhe vitaminave në lëkurë në mënyrë qe ta hidratojë atë intensivisht. Oksigjeni në lëkurë stimulon keratinocitet duke amplifikuar rolin e thithësit të ujit në nivel epidermik (NMF) dhe stimulon fibroblastet duke aktivizuar glukozaminoglikanin (GAGs), thithësin e ujit në nivel dermik.  Ditë pas dite, lëkura rifiton strukturën e saj, rrudhat dhe vijat e holla sfumohen dhe fytyra shkëlqen; freskia e fytyrës rikthehet plotësisht.

Hydragenist është linja e parë trajtuese që siguron efikasitet kundër moshës dhe hidratim në një gjest të vetëm. Maska Hydragenist me teksturë xhel-balsam me kompleksin Hydra O2 që riprodhon teknikën oksigjenuese të indeve dhe e pasur me glicerin për çlirimin e përbërësve aktiv. Hydragenist i rikthen hidratimin dhe freskinë lëkurës.

Përbërës aktiv:

  • Hydra O2 Complex: Oksigjen biomimetik, acid hialuronik, gjethe të Vernonia dhe Koncentrat Vitaminash e Mineralesh
  • Vaj Kamelia: Redukton dehidratimin me efekt anti-age
  • Ekstrakt Trëndafili: përmirëson mikro-qarkullimin dhe metabolizmin qelizor

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet 1-2 herë në javë duke e aplikuar në lëkurë të thatë dhe lihet në qetësi për 5-10 min. Përdoret disketë pambuku për ta pastruar ose lihet në qetësi deri në përthithje të plotë.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori