Lierac Sebologie Concent Sos Anti-Imp 15Ml Trego me te zmadhuar

Lierac Sebologie Concent Sos Anti-Imp 15Ml

Produkt i ri

3 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L1,800.00

Pagesë me para në dorë

L2,400.00 Taksa te perfshira

-25%

Cmim i reduktuar

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC SEBOLOGIE CONCENT SOS ANTI-IMP 15ML


Koncentrat bifazik i cili targeton imperfeksionet dhe aknet e fytyres. Faza e lenget dhe faza e ngurte te kombinuara maksimizojne efektin.

Perberes:

  • Glukonat zinku - rregullon prodhimin e yndyres dhe fale vetise adstringjente ndihmon ne mbylljen e poreve. 
  • Acid salicilik - ka veprim keratolitik si dhe vepron ne akne duke i perthare ato.
  • Acid azelaik - inhibon perhapjen bakteriale duke ndikuar ne pakesimin e akneve ne fytyre. 
  • Puder kalamine - veprim antiseptik


Menyra e perdorimit:

Aplikohet ne mbremje. Me anen e nje kunji me pambuk zhytet ne shishe deri sa pambuku te arrise fazen e ngurte, duke marre keshtu pak solucion nga faza e lenget dhe pak nga faza e ngurte dhe aplikohet direkt vetem ne akne. 
Nuk duhet te tundet dhe as te perzihen fazat midis tyre. 

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori