Lierac Magnificience Cr Rouge 50Ml Trego me te zmadhuar

Lierac Magnificience Cr Rouge 50Ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L5,150.00

Pagesë me para në dorë

L10,300.00 Taksa te perfshira

-50%

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC MAGNIFICIENCE KREM ROUGE 50ML

Laboratorët Lierac kanë krijuar Magnificence, linja e parë e plotë e trajtimeve të studiuara për ti ofruar një përgjigje globale fenomenit të glikozilimit dhe të vërë në dukje bukurinë natyrale të femrave. Sekreti i saj është D-Glyox,  një kompleks inovativ që kombinon 3 përbërës aktivë me efekt të fortë kundër-moshës:

  1. Lulja e Shegës (Punica granatum), e pasur me flavonoide dhe me vitamina antioksiduese (C dhe E) ofron një veprim të fortë mbrojtës kundër komponimeve reaktive të oksigjenit, veprim lëmues dhe stimulues i sintezës së kolagjenit
  2. Pema e mëndafshit (Albizia julibrissin), stimulon sistemet natyrale të detoksifikimit nga proçeset e glikolozimit të glukozës, zvogëlon grumbullimin e glikotoksinave dhe përmirëson aftësinë tkurrëse të proteinave të dermës dhe të mikro-qarkullimit
  3. Peptidi me teknologji lipozomale, formon një mburojë të papërshkueshme që mbron ADN nga sulmet e komponimeve reaktivë të oksigjenit dhe nga procesi i glikozilimit. Peptidi gjendet në një lipozomë shumështresore të zvogëluar që përmirëson përthithjen transkutane dhe forcon efikasitetin e përbërësve aktivë

Magnificence Krem Rouge me teksturë të kuqe superaktive sfumon rrudhat dhe përmirëson cilësinë e lëkurës për një ndriçim të menjëhershëm.

Përbrës aktiv:

  • D-Glyox 3.5% (Lule Shege - Pema e mëndafshit - Peptide me teknologji liposomale): mbron proteinat aktive nga proçesi i glikosilimit
  • Acid hialuronik i pastër ne solucion 5%: hidraton lëkurën dhe mbush rrudhat
  • Pigmente minerale të kuqe me efekt sublimues të ngjyrës
  • Lule të Hibiscus: përmban AHA që stimulojnë rinovimin qelizor dhe e bëjnë lëkurën të lëmuar dhe me shkëlqim

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në mënyrë uniforme në fytyrë dhe në qafë në mëngjes dhe në darkë, i vetëm ose bashkë me produkte të tjera të linjës Magnificence.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori