Lierac Hydragenist Aquabaume 50ML Trego me te zmadhuar

Lierac Hydragenist Aquabaume 50ML

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L4,762.50

Pagesë me para në dorë

L6,350.00 Taksa te perfshira

-25%

Cmim i reduktuar

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC HYDRAGENIST AQUABAUME 50ML

Laboratorët Lierac kanë krijuar HYDRAGENIST, një linjë kujdesi ndaj lëkurës e frymëzuar nga oksigjenimi i indeve; teknikë estetike për hidratim intensiv që shfrytëzon induktimin e oksigjenit të pastër, acidit hialuronik dhe vitaminave në lëkurë në mënyrë qe ta hidratojë atë intensivisht. Oksigjeni në lëkurë stimulon keratinocitet duke amplifikuar rolin e thithësit të ujit në nivel epidermik (NMF) dhe stimulon fibroblastet duke aktivizuar glukozaminoglikanin (GAGs), thithësin e ujit në nivel dermik. Ditë pas dite, lëkura rifiton strukturën e saj, rrudhat dhe vijat e holla sfumohen dhe fytyra shkëlqen; freskia e fytyrës rikthehet plotësisht.

Hydragenist është linja e parë trajtuese që siguron efikasitet kundër moshës dhe hidratim në një gjest të vetëm. Hydragenist balsam është i përshtatshëm për lëkurë shumë të thatë. Vajrat riparues të luleve plotësojnë këtë balsam të magjishëm uji cili ofron komfort dhe freski. Lëkura rehidratohet intensivisht dhe rifiton strukturën humbur. Rrudhat dhe vijat e holla lëmohen. 

Përbërës aktiv:

  • Hydra O2 Complex 10%: Oksigjen biomimetik, acid hialuronik, gjethe të Vernonia dhe Koncentrat Vitaminash e Mineralesh
  • NMF 8%: hidratues
  • Vaj nga lulet e bardha të Kamelias dhe Jasminit 1%: freski dhe komfort

Mënyra e përdorimit:

Mund të përdoret çdo ditë si trajtim intensiv: aplikojeni balsamin në fytyrë në mëngjes dhe/ose në darkë, vetëm ose pas serumit hidratues.

Si maskë (2 deri në 3 herë në javë): Aplikojeni një shtresë të hollë te produktit duke e lënë të veprojë r 5 minuta. Masazhojeni me delikatesë tepricën deri në përthithje të plotë.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori