Sos Pelle Officinale Cr 25Ml Trego me te zmadhuar

Sos Pelle Officinale Cr 25Ml

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L700.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

SOS PELLE OFFICINALE CR 25ML

S.O.S Pelle”krem qetësues multifunksional për të gjithë familjen, bazuar në përbërësit e saj natyral aktiv.
Sasia: 25 ml
Ideal për cdo lloji irritimi të lëkurës, si:
-Skuqjet nga përdorimi i pelenave
-Pickimeve të insekteve
-Djegieve nga dielli
- Irritimit te lëkurës së fytyrës pas rruajtjes 
- Depilimit
PËRBERESIT:
Kompleksi natyrore SKINSAVE, që “S.O.S Pelle” përmban janë të bazuar në ekstraktet e bimëve mesdhetare, të cilat veprojnë shpejt me efekt qetësues kundra skuqjeve, djegieve dhe kruajtjeve.
-Cappero (Capparis Spinosa): luan një efekt të fortë qetësues kundër acarim.
-Gjethe të ullirit (Olea europaea): janë të pasura me substanca të cilat kundërveprojnë acarimet në indet e lëkurës.
-Fik deti (Fico d’India/Opuntia Ficus indica) ka efekt imunostimulues mbi lëkurë. 
-Betaine: e nxjerrë nga panxhari, i cili është një aminoaid i fortë hidratues.
-Lipex L Sens: derivat i karitè, ka veprim zbutës dhe normalizues të lëkurës.
-Rhamnosoft: është një polisakarid i cili vepron kunder-irritimit

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori