Lierac Phytolastil 20flak x 5ml

Produkt i ri

2 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L5,920.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC PHYTOLASTIL 20FLAKON X 5ML

Laboratorët Lierac kanë qënë të parët që janë interesuar për këtë problem estetik të strijave, për të kërkuar origjinën metabolike, dhe pas punimesh të shumta kërkimore prezantojnë një sinergji fitoterapeutike me bazë Alchemilla-Edera-Equiesto, aktive në biosintezën e fibrave elastike.

Phytolastil është trajtimi i parë i përpunuar për t’i dhënë një përgjigje specifike problemit të strijeve duke favorizuar parandalimin dhe rikthimin.

Ky serum përfaqëson trajtimin intensiv të përdorur për zbutjen e strijeve të konsoliduara (thellësi, gjatësi, gjerësi, ngjyrë) Rezultatet janë më të rëndësishme kur strijet trajtohen në fillimet e tyre.

Përbërës aktiv:

Kompleks ristrukturues Alchemilla, Edera, Equiseto 84%: stimulojnë sintezën e fibrave të kolagjenit dhe të elastinës

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet duke e sprucuar mbi zonat e prekura (me një masazh të lehtë deri në përthithje optimale) në mëngjes dhe në darkë për të paktën 6-8 javë.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori