Mustela Baby Olio Mass 110Ml Trego me te zmadhuar

Mustela Baby Olio Mass 110Ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L1,400.00

Pagesë me para në dorë

-0%

Add to collection

Me shume informacion

MUSTELA BABY OLIO MASS 110ML

Vaj masazhi hidratues dhe qetësues për bebe dhe fëmijë. Përkujdesje destinuar për masazh që kontribuon në mirëqënien e fëmijës që nga dita e parë e lindjes

I formuluar në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja vaji për masazh i gamës Mustela, është ideal për të përjetuar në siguri të plotë momentet e perkëdheljeve dhe të relaksimit me beben tuaj duke u kujdesur njëkohësisht për lëkurën e saj:                                           
  •  Vaj që zgjon shqisat e bebes, lehtëson masazhimin nuk yndyros lëkurën, nuk ngjit falë përbërjes unike.                                                         
  •  Hidraton lëkurën, ushqen dhe lë një film mbrojtës mbi lëkurën e të sapolindurit(1), bebes, fëmijës falë kompleksit ekskluziv të vajrave vegjetale dermo-mbrojtëse të pasura në acide yndyrore themelore.                                                                              
  •  Në sajë të formulës së saj të re të pasuruar me Avocado Perseose® mbrojtës dhe rigjenerues, vaji  i masazhit ndihmon për të përforcuar barrierën mbrojtëse të lëkurës së fëmijës tuaj dhe për të ruajtur pasurinë qelizore të saj.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI: 

                                                     
• Vaj Avocado: hidraton, rigjeneron dhe mbron.
• Vaj i farave të shegës: qetëson, riparon, ushqen.
• Vaj luledielli: ristrukturon, rigjeneron, hidraton.
 
99% përbërës me origjinë natyrale 

KËSHILLA PËRDORIMI: 

Spruconi një sasi të vogël vaj masazhi hidratues për bebe dhe fëmijë në pëllëmbën e dorës tuaj, duke e ngrohur në duar para se ta aplikoni në trupin e bebes dhe fëmijës.                                                         

  • Me formë galenike të pasur dhe fluide, vaji për masazh Mustela, depërton shpejt dhe e bën më të lehtë  masazhin e fëmijës. 
  • Lë një aromë unike mbi lëkurë dhe flokë.
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë 
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
99% përbërës me origjinë natyrale     

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori