Rilastil Inten Elasticizant Krem 200ML Trego me te zmadhuar

Rilastil Inten Elasticizant Krem 200ML

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L5,740.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

RILASTIL INTEN ELASTIFIKUES KREM 200ML

Emulsion-Krem tonifikues, hidratues dhe zbutës me veprim në shtresën sipërfaqësore të lëkurës, i cili ndihmon në ruajtjen e nivelit normal të elasticitetit të lëkurës. Formula e pasur dhe tekstura kremoze e bejnë të përshtatshëm për masazhim të zgjatur si dhe kontribuon në përmirësimin estetik të lëkurës duke antagonizuar lëshimin e saj. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës e kryesisht për lëkurë të thatë me tendencë tharje, përmirësimin e çikatriçeve post-kirurgjikale ose port-traumatike. I testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht si dhe i testuar ndaj nikel, kobalt, krom, paladium e mërkur.

Përbërës kryesor:

  • Aminoacide esenciale, të cilat zhvillojnë në organizëm funksione strukturuese
  • ADN Sodik përbë 12% të Faktorit Hidratues Natyral, me veti higroskopike mban dhe tërheq ujin duke siguruar rezervën hidrike dhe rikthen elasticitetin e lëkurës
  • Ekstrakte të Pisum sativum (Lule bizele) mbrojnë elastinën e fibrat e kolagjenit nga degradimi dhe ndihmon në proçeset riparuese

Përdorimi:

Aplikohet 2 herë në ditë në zonat e thata jo elastike duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori