Lierac Gommage Douceur 50ml Trego me te zmadhuar

Lierac Gommage Douceur 50ml

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L2,535.00

Pagesë me para në dorë

L3,380.00 Taksa te perfshira

-25%

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC GOMMAGE DOUCEUR 50ML

Maskat, falë mënyrës së tyre të përdorimit dhe përqendrimit të lartë në principe aktivë, përfaqësojnë një ritual bukurie të domosdoshëm për të shoqëruar dhe për të rritur efikasitetin e trajtimeve të përditshme. Një maskë mund të eksfoliojë, purifikojë, hidratojë, ushqejë, qetësojë dhe përdoret me një frekuencë të caktuar, në funksion të nevojave të lëkurës.

Lierac propozon maskë me argjilë të përdorura prej shekujsh për funksionet e tyre të jashtëzakonshme. Argjilat janë pluhura natyralë ekstremisht të pasuruar në kripëra minerale dhe oligo-elemente. Bëhet fjalë për pjesëza shumë të imëta të materialeve me prejardhje nga degradimi i shkëmbinjve të silicit si rezultat i erozionit apo ndryshimeve klimaterike. Argjilat janë të ngjyrave të ndryshme dhe me efekte specifike.

Gommag-i është një veprim që duhet të kryhet në mënyrë periodikpapastrimitë fytyrës dhe konsiston në heqjen mekanike dhe delikate të qelizavtë vdekura të shtresës korneale dhe të mbetjeve të yndyrëdhe papastërtive. Ky veprim përmirëson pamjen e lëkurës, uniformizon ngjyrën dhe përgatilëkurën të marrë më së miri trajtimet kozmetike të përditshme.

Përbërës aktiv:

  • Argjilë e Bardhëveti zbutëse dhe qetësuese
  • Ekstrakte të Malvës: zbutëse, qetësuese dhe ëmbëlsuese
  • Ekstrakte të luleve të Linit: detoksifikuese
  • Pjesëza eksfoliuese dhe sfera masazhuese

Mënyra e përdorimit:

Aplikojeni duke e masazhuar lehtë në lëkurë të njomur, duke shmangur zonën përreth syve. Modifikoni kohën e masazhimit në varësi të karakteristikave të vetë lëkurës. Të shpëlahet me ujë të bollshëm. Përdoret 1 ose 2 herë në javë në funksion të nevojave të lëkurës.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori