Lierac Maske Confort 50ml Trego me te zmadhuar

Lierac Maske Confort 50ml

Produkt i ri

2 Artikuj

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L2,535.00

Pagesë me para në dorë

L3,380.00 Taksa te perfshira

-25%

Add to collection

Me shume informacion

LIERAC MASKE CONFORT 50ML

Maskat, falë mënyrës së tyre të përdorimit dhe përqendrimit të lartë në principe aktivë, përfaqësojnë një ritual bukurie të domosdoshëm për të shoqëruar dhe për të rritur efikasitetin e trajtimeve të përditshme. Një maskë mund të eksfoliojë, purifikojë, hidratojë, ushqejë, qetësojë dhe përdoret me një frekuencë të caktuar, në funksion të nevojave të lëkurës.

Lierac propozon maskë me argjilë të përdorura prej shekujsh për funksionet e tyre të jashtëzakonshme. Argjilat janë pluhura natyralë ekstremisht të pasuruar në kripëra minerale dhe oligo-elemente. Bëhet fjalë për pjesëza shumë të imëta të materialeve me prejardhje nga degradimi i shkëmbinjve të silicit si rezultat i erozionit apo ndryshimeve klimaterike. Argjilat janë të ngjyrave të ndryshme dhe me efekte specifike.

Maska ideale për gjitha llojet  e lëkurës për ti dhuruar një ndjenjë komforti menjëhershëm dhe për ta rigjeneruar e ushqyer.

Përbërës aktiv:

  • Argjilë Rozë: veti ëmbëlsuese dhe hidratuese
  • Ekstrakte trëndafili: ëmbëlsues dhe hidratues
  • Ekstrakte të lules së Qershisë: antioksidues dhe ushqyes
  • Gjalpë Karité, gjalpë Mangoje dhe Vaj Kajsie: hidratim dhe komfort optimal

Mënyra e përdorimit:

Aplikoni një shtresë të bollshme në lëkurë të thatë, duke shmangur zonën përreth syve. Të lihet në qetësi r 5 deri në 10 minuta, më pas pjesa e tepërt hiqet me një pecetë të hollë. Përdoreni 1 ose 2 herë në javë në funksion të nevojave të lëkurës.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori