LA ROCHE POSAY EFFACLAR SERUM ULTRA CONC 30ML Trego me te zmadhuar

LA ROCHE POSAY EFFACLAR SERUM ULTRA CONC 30ML

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In stock

L4,800.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

LA ROCHE POSAY EFFACLAR SERUM ULTRA CONC 30ML

La Roche-Posay Effaclar Ultra Concentrated Serum është një serum kundër imperfeksioneve dhe shenjave për peeling të përditshëm.

Është i formuluar me një kompleks me 3 acide të kombinuara me niacinamide:

  • Acidi salicilik – zhbllokon poret dhe i tkurr ato
  • LHA (lipo hidroksi acid)- zbut dhe unifikon sipërfaqen e lëkurës
  • Acidi glikolik – përmirëson ripërtëritjen e lëkurës.
  • Niacinamide – Zbut, redukton hiperpigmentimet. Derivat i vitaminës B3, niacinamide parandalon shfaqjen e hiperpigmentimeve dhe humbjen e ujit. Shenjat zbehen dhe lëkura bëhet më e njëtrajtshme dhe më e shndritshme.

Absorbohet shpejt dhe nuk ngjit.

Testuar në persona të rritur me tendencë akneike

Jo komedogjenike

Përdorimi:

Aplikoni 2-3 pika dhe masazhojeni butësisht. Tundeni mirë para përdorimit. Aplikojeni në darkë në të gjithë fytyrën. Shmangni zonën e syve. Në rast kontakti shplani me ujë të bollshëm.

Bëni kujdes në ekspozimin në diell sidomos në javën e parë. Përdorni mbrojtje ndaj diellit (miniumi SPF 15). Shmangni ekspozimin për një kohë të gjatë në diell. Në rast të diskomfortit pas aplikimit të produktit përdoreni në intervale më të largëta (jo çdo ditë). Aroma e produktit lidhet me lëndët aktive që i japin dhe efektin.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori