Rilastil Hydrotenseur Krem Për Zonën rreth Syve  15ML Trego me te zmadhuar

Rilastil Hydrotenseur Krem Për Zonën rreth Syve 15ML

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L4,300.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

RILASTIL HYDROTENSEUR KREM PER ZONEN RRETH SYVE 15ML

Strukturat mbështetëse të lëkurës si si fibrat elastike dhe tufat e kolagjenit dobësohen si pasojë e plakjes natyrale e nuk kundërbalancojnë efektin e forcës së gravitetit (shfaqen rrudhat gravitacionale), kryesisht rreth të 40-ve. Krem specifik për trajtimin antirrudhë, qeseve dhe rrathëve të zinj për zonën periokulare (rreth syve) duke parandaluar shenjat që shfaqen gjatë kohës në këtë zonë delikate. Lëkura shfaqet e re dhe rifiton elasticitet. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. I testuar dermatologjikisht mikrobiologjikisht e oftalmologjikisht si dhe i testuar ndaj nikel, kobalt, krom, paladium e mërkur.

Përbërës kryesor:

  • Kompleks Eye Care parandalon qeset dhe rrathët e zinj të syve
  • Acid Hialuronik, Ceramide, Vitamin A dhe F minimizon rrudhat e mimikës në zonën periokulare, tonifikon dhe riparon
  • Vitamin E me veprim anti-oksidues ndaj radikaleve të lira
  • Calmosensine me efekt relaksues
  • Pa paraben, pa parfum, jo komedogjenik

Përdorimi:

Aplikoni në mëngjes e në mbrëmje në zonën rreth syve pas pastrimit të kujdesshëm të saj. Masazhoni lehtësisht zonën rreth konturit të syve deri në përthithje të plotë. Mos aplikoni mbi qepallën e lëvizshme.

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori