Bioclin Acnelia*Mousse Det Dermopurif 200Ml Trego me te zmadhuar

Bioclin Acnelia*Mousse Det Dermopurif 200Ml

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L1,930.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

BIOCLIN ACNELIA*MOUSSE DET DERMOPURIF 200ML

Detergjent shkumë dermopurifikuese me një cilësi kadifeje dhe kompakte, të përshtatshme për pastrimin e përditshëm të lëkurës mikse, të yndyrshme . Ideal në fazat akute të akneve, ajo ka një veprim të thellë pastrues dhe rregullues të sebumit.

Formulimi, i bazuar në tensioaktivëve  delikatë, e bën atë veçanërisht të përshtatshëm në të gjitha rastet e lëkurës të ndjeshme dhe të inflamuar.

E bën lëkurën të pastruar  thellësisht. Përdoret çdo ditë, redukton përhapjen bakteriale dhe siguron tolerancë më të mirë në krahasim me detergjentët e zakonshëm.

  • Pastron poret në thellësi (Sodium Salicylate).
  • Ndihmon në parandalimin e përhapjes së baktereve përgjegjëse për aknet (Acnacidol ™ BG dhe Zinc PCA).
  • Zbuton acarim dhe redukton skuqjen e lëkurës (kompleks qetësues).

- I butë në lëkurë.

- Pa SLES dhe SLS.

- Pa alkool. - Pa parfum. - Pa ngjyra. - Pa parabene. - Jo-komedogjene. -

Testuar klinikisht, dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.

- Testuar për Nikel, Kobalt, Krom, Palladium dhe Merkur *

Përdormi: Aplikohet nj sasi e kosiderueshme 2/3 shtypje në fytyrën e  lagur, masazh të butë dhe shpëlahet me ujë të bollshëm

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori