Benzolait*Az 10%+ 30% 30 Ml Trego me te zmadhuar

Benzolait*Az 10%+ 30% 30 Ml

Produkt i ri

1 Artikull

Kujdes: Artikulli i fundit gjendje

In Stock

L2,340.00

Pagesë me para në dorë

-0%

Add to collection

Me shume informacion

BENZOLAIT*AZ 10%+ 30% 30 ML

PEROKSID BENZOILI 10% AZELOGLICINA 30%

Benzolait, jane produkte per trajtimin dhe mirembajtjen e aknes se mesme(moderuar) dhe te lehte.

Kombinimi I BENZOIL PEROKSIDI+Ac AZELAIK
Benzolait AZ 10%(per fytyren). Pervec benzoil peroksidit, ac azelaik permireson ndjeshem performancen e trajtimit sepse eshte I perpunuar me molekula glicerine te cilat mbajne te hidratuar lekuren, vendoset ne zonat ku ka inflamime, mund te behet coterapi edhe me isotretinoinat  ose eritromicinat topike , (kur mjeku referon qe I nevojitet pacientit nje trajtim shtese)

  • BENZOILPEROKSIDI është akoma gold standard në trajtimin e formave të lehta dhe të moderuara të aknes papulo pustulosa, për shkak të efektit të tij keratolitik dhe baktericid.
  • Efekti oksidues i benzoilperoksidit favorizon çlirimin e oksigjenit aktiv nel kanalin pilo sebaceo duke inhibuar florën bakteriale anaerobe tipike të aknes (Proponibacterium acnes).Kompliace e larte kozmetike dhe klinike nga ana e pacientëve Një emulsion i ri Oil-freei cili lë një film mbrojtës dhe hidratues mbi lëkurën me tendencë akneike.
  • Derivat funksional i acidit azelaik,i formuar nga një molekulë acid azelaik dhe dy molekula glicinë, në këtë formë ka jo vetëm vetitë e aciditazelaik por dhe ato hidratuese të glicinës.30 produkte të tjera në të njëjtën kategori