Bioclin A-Topic*Krem 100Ml Trego me te zmadhuar

Bioclin A-Topic*Krem 100Ml

Produkt i ri


Ky produkt nuk eshte me ne gjendje

L2,224.00

Pagesë me para në dorë

Add to collection

Me shume informacion

BIOCLIN A-TOPIC*KREM 100ML

Emulsioni me veprim intensiv, i projektuar posaçërisht për të ushqyer, e bën lëkurën më elastike dhe rivendos pengesën e duhur hidrolipidike të zonave të shkurta të lëkurës së thatë, shumë të thatë, atopike, të ndjeshme ose lehtësisht të irritueshme. 

Lëkura është e përkryer dhe e mbrojtur. Lëkura e thatë është e zbutur, kruajtja e lokalizuar dhe djegia janë lehtësuar.

  • Zvogëlon thatësinë e lëkurës, kundërsulmon deskuamimin, duke e bërë lëkurën më elastike dhe duke rebalancuar barrierën hidrolipidike të lëkurës (Omega 3 dhe Omega 6).
  • Mbron lëkurën nga agresionet e jashtme (Alpha-Glucan Oligosaccharide).
  • Kontraston djegien, ndjesi shpimi dhe kruajtje (Panthenol, Allantoin dhe Glycerine).

Përdorimi: Aplikoni produktin në lëkurë të thatë dhe të pastër 2 herë në ditë, sipas nevojës .

Hipoalergjik ,Pa ngjyra Pa parabene

Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht

Ekzaminuar në mënyrë klinike tek fëmijët me dermatit atopik  për nikel, kobalt, krom, palladium dhe merkur 

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori